Czym jest Trening Empatii?

Trening Empatii daje możliwość zwrócenia uwagi na to, co musi się zadziać w relacji z drugim człowiekiem, aby relacja ta mogła być empatyczna. Czyli oparta na uważnym słuchaniu, towarzyszeniu i pewnego rodzaju dopasowaniu emocjonalnym do tego, co czuje druga osoba.

Nie chodzi zatem o współodczuwanie, które w literalnym znaczeniu nie jest możliwe, ale o taki rodzaj bycia w kontakcie, który będzie wspierający, czasem dodający otuchy, czy wzmacniający, a czasem będzie polegać na umiejętnym milczeniu lub towarzyszeniu w radości.

Trening Empatii jest też najbardziej elastycznym komponentem Treningu Zastępowania Agresji. Jego 10 sesji można wykorzystywać rozłącznie i wplatać pomiędzy sesje pozostałych komponentów Treningu Zastępowania Agresji, lub wzbogacać nimi inne sesje rozwojowe.

Co omawia Trening Empatii?

Omawia zagadnienie budowania zaufania, ważności okazywania zainteresowania, umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji i w końcu umiejętnego, empatycznego słuchania. Dla tej ostatniej kompetencji, w ramach Treningu Empatii, autorzy stworzyli narzędzie HEARS, które słuchaniu poświęca aż 5 sesji treningowych.

Kto zatem może korzystać z Treningu Empatii?

Oczywiście przeszkoleni trenerzy TZA -ART, ale nie tylko. Może on stać się bardzo ciekawym narzędziem, wzbogacającym warsztat nauczycieli, wychowawców, pedagogów i innych specjalistów, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą ki rodzinami.

Trening Empatii
Zostań Międzynarodowym Certyfikowanym Trenerem TZA-ART

Poznaj pozostałe trzy komponenty Treningu Zastępowania Agresji

Dołącz do KILKUSET zadowolonych absolwentów certyfikowanego szkolenia trenerskiego Treningu Zastępowania Agresji

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SZKOLENIU