Psychoterapia i socjoterapia w moim gabinecie

W swojej praktyce terapeutycznej pracuję w nurcie psychodynamicznym.

Pracuję w oparciu o naukowo weryfikowane, skuteczne metody rozwojowe i terapeutyczne oraz podlegam stałej superwizji u certyfikowanego superwizora psychodynamicznego.

W czasie indywidualnych spotkań, pozostając w opartej na kontrakcie relacji terapeutycznej, pomogę Ci skutecznie poradzić sobie z trudnościami, które pozbawiają Cię radości, spokoju, satysfakcji z życia.

W czasie sesji będę prosiła Cię o dzielenie się swoimi przemyśleniami i skojarzeniami w odniesieniu do Twoich aktualnych trudności, ale też wspomnień. Będziesz przyglądać się swoim relacjom i temu, co się w nich dzieje. Wspólnie będziemy zastanawiać się nad mechanizmami, po które sięgasz w budowaniu relacji z innymi i samym sobą.

W pracy, którą wykonuję, nie ma natomiast miejsca na podpowiadanie rozwiązań. To Ty zawsze będziesz odpowiadać za to, co w rzeczywistości wniesiesz w praktyce do swojego życia.
Poniżej znajdziesz więcej informacji o tym jak wyglądać będzie nasza współpraca w czasie procesu psychoterapii.

Psychoterapia

Zadzwoń i umów się na wizytę:

OK, dzwonię!

JAK PRACUJĘ?

W pracy z osobami dorosłymi opieram się na podejściu psychodynamicznym. Natomiast w procesach z dziećmi, młodzieżą, rodzinami lub grupami, sięgam również po narzędzia poznawczo – behawioralne, jak:

JAK UMÓWIĆ PIERWSZĄ WIZYTĘ

Umówienie wizyty możliwe jest:

Charakter mojej pracy powoduje, że często nie jestem w stanie odebrać telefonu.
W takiej sytuacji proszę o przesłanie wiadomości – na pewno oddzwonię.
Na wiadomości mailowe odpowiadam do dwóch dni roboczych.

Od niedawna prowadzę terapię w kontakcie online, o czym szerzej piszę na tej stronie.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA NASZA WSPÓŁPRACA?

  • Sesje konsultacyjne
    Po wyznaczeniu pierwszego terminu naszego spotkania zaproponuję kilka (2-5) sesji konsultacyjnych, w trakcie których uważnie wysłucham, z czym przychodzisz i czego potrzebujesz – zbiorę wywiad, zapytam o Twoje oczekiwania, przedstawię wstępną diagnozę oraz zaproponuję indywidualnie dobrane do Twoich potrzeb zasady naszej pracy.

  • Kontrakt
    Po obopólnej zgodzie na rozpoczęcie procesu terapeutycznego podpiszemy kontrakt, który zawierał będzie wszystkie zasady i cele naszej pracy. Od tego momentu będziemy spotykać się na regularnych, cotygodniowych sesjach.

  • Proces terapeutyczny
    Każda historia życia jest inna i każdy, z kim spotykam się w gabinecie ma inne możliwości, zasoby, cele. W związku z tym trudno jest określić, jak długo nasza współpraca będzie trwała. Zależy to zarówno od Twojego samopoczucia, zmian w funkcjonowaniu, ale też od złożoności problemu, z którym się zgłosisz. Czas trwania procesu terapeutycznego, jak i jego zakończenie, będziemy omawiać w czasie naszych sesji.