W sierpniu zakończyłam realizację projektu w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci” pt. „Praca online w instytucji kultury – kompetencje społeczne i emocjonalne w pracy z trudnym odbiorcą”.
Trzy grupy niezwykle zaangażowanych bibliotekarzy z Wałbrzycha, Ostrowii Mazowieckiej i Bydgoszczy zgłębiali ze mną tajniki budowania relacji z trudnymi użytkownikami w kontakcie online. Choć bardzo szybko okazało się, że i w zakresie kontaktów bezpośrednich mamy dużą przestrzeń do pracy i potrzebę bibliotekarzy, aby przygotować się do budowania komunikacji i porozumienia z wymagającymi klientami.
Piętnaście godzin szkoleń znalazło teraz swoje podsumowanie w specjalnym raporcie, który przygotowałam, aby też inni specjaliści mogli zobaczyć, jaką ścieżką razem poszliśmy. Dlaczego uważam, że dla lepszego radzenia sobie z „trudnym klientem”, który dla każdego oznacza coś innego, najważniejsze jest, aby zacząć od siebie? Dzięki doskonaleniu swoich kompetencji społecznych i emocjonalnych możemy o wiele lepiej radzić sobie z napięciem, nieprawdziwymi założeniami na temat drugiego człowieka, szukać lepszych strategii komunikacji i dzięki temu, bardziej empatycznie i asertywnie reagować na to, co trudnego w komunikacji się zdarza.

Raport do pobrania

Raport możecie pobrać tutaj – …
Mam nadzieję, że będzie dla Was inspirujący i znajdziecie w nim praktyczne informacje do pracy i samorozwoju.
Jeśli zechcecie się podzielić swoimi refleksjami na temat treści, które znajdziecie w raporcie, piszcie do mnie na cbieganowska@gmail.com Jestem bardzo ciekawa Waszych spostrzeżeń!

„Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”

Ostatnie wpisy

Dołącz do KILKUSET zadowolonych absolwentów certyfikowanego szkolenia trenerskiego Treningu Zastępowania Agresji

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SZKOLENIU